ממליצים עלינו:

איטום בהזרקה

איטום מבנים הוא חיוני לכל אקלים משום שמים מחלחלים אליהם לא רק בגלל ירידת גשמים. רבים אינם יודעים שאיטום נעשה בכל המבנה וגם במקומות שאינם חשופים לגישה כדי להבטיח את שלמות המבנה ואת בריאות הדיירים. איטום בהזרקה נועד לפתור בעיה זו.

איטום בהזרקה

מדוע חשוב לבצע איטום בזמן?

לחות ונוזלים חודרים למבנים בשתי דרכים עיקריות – התפרצות של מים כתוצאה מפיצוץ צינור וחלחול אטי דרך שטח שאינו מחופה באיטום כלשהו. כשצינור מים מתפוצץ קל לראות את הנביעה דרך הקיר או הרצפה בשלב מסוים וכשהלחות חודרת לאט דרך הקיר הנזק נראה לעין רק לאחר זמן רב.

במשך זמן זה היא מפוררת ומאכלת חומרי בניין עד שהיא מגיעה לצדו החיצוני של הקיר בצורת טחב, עובש או כתמי רטיבות. זהו כבר השלב הקשה והחמור שבו איטום כבר לא יועיל מבלי לייבש ולנקז את הנוזלים ולשקם את הקיר. רק אחר כך אפשר יהיה לאטום ולמנוע חלחול נוסף.

מה חשוב לדעת על שיטות איטום?

מכיוון שאוטמים צד חיצוני של מבנה יש צורך בגישה מלאה וחופשית לכל השטח. על גגות, למשל, מונחים מתקנים כמו אנטנות ישנות ודודי שמש, ולכן יש לוודא שגם שם אפשר לגשת לכל הגג ולאטום את כולו מבלי להשאיר מקומות לא אטומים, ולו הקטנים ביותר.

גם דרכם ייכנסו גשמים ולחות. במקרה של קירות יש לאטום אותם מבחוץ מהגג ועד הקרקע, ובמיוחד את נקודת החיבור שלהם עם הקרקע, שגם דרכה חודרים מים. יש שיטות כמו הזרקות איטום, זיפות, הנחת יריעות ביטומניות ועוד.

מהו איטום בהזרקה?

איטום בהזרקה הוא אחת השיטות שמשתמשים בהן בצורה מדויקת כדי לאטום חלקים במבנה שאי אפשר להשתמש בהם באיטום המוכר לנו משיטות אחרות.
זוהי שיטה שמנסה להתמודד עם מגבלות שאינן קיימות במקומות גלויים לעין כמו גגות וקירות מצדם החיצוני, שאליהם אפשר לגשת בצורה חופשית ולהניח כל חומר שרוצים.
מכיוון שחייבים לאטום כל קיר וכל אלמנט בנוי שחשוף ללחות ולנוזלים, צריך למצוא פתרון טכני כיצד לגשת ולאטום כל סנטימטר כדי למנוע חלחול לחות דרך הסדקים הזעירים ביותר.

איטום בהזרקה

איך מבצעים איטום בהזרקה?

במקומות שבהם יש רק קירות פנימיים או קשיי גישה שמונעים עבודה על משטחים גדולים מעדיפים הזרקות איטום על פני שיטות אחרות. מזריקים חומרים נוזליים שעושים את האיטום מבפנים ולא מבחוץ, אבל הם יעילים מאוד באותה מידה. זה קורה במרתפים, מקלטים, חניונים ופירים כמו פירי מעלית או מדרגות ועוד. חובה לאטום כדי למנוע את חדירת הלחות מלמטה ומהצדדים ולהגן על המבנה בצורה המיטבית ביותר.

חייגו להצעת מחיר

כיצד נראה איטום בהזרקות?

איטום בהזרקה נעשה על הקירות הפנימיים ולסדקים שיש בתוכך ולכן הוא מוזרק לקירות באמצעות כלים מיוחדים שיש להם פיית הזרקה. דרך נוספת היא להשתמש במדחס חשמלי.

החומרים האלה מתקדמים מאוד ועושים את העבודה על ידי ריאקציה כימית שנוצרת כשהם נוגעים בלחות ובמים. באותו רגע הם מתנפחים ואוטמים לחלוטין את הסדק והחריץ שלתוכם הוזרקו. הדבר מבטיח שגם אם החלו מים לחלחל הם ייעצרו מיד ולא יוכלו לחלחל הלאה ולפורר את הקירות.

מה עוד עושה טכניקת ההזרקה?

הטכניקה הייחודית יכולה להבטיח לא רק איטום אלא גם תיקון סדקים וקירות פגומים משום שהמטרה היא לעבוד על הסדקים הפגיעים שיכולים לתת ללחות לעבור הלאה. בגלל זה אפשר להשתמש בחומרים שגם אוטמים כשהם מתנפחים, כשהם בצורתם הנוזלית כמו צימנטים חזקים, אפוקסיים או פוליאוריטנים, וכל אחד מתאים לסוג הקיר ולכל איטום בהזרקה שנדרש. הם יכולים לגדול מאוד מכפי גודלם ובכך מבטיחים איטום מוחלט.

סוגי איטום בהזרקה

ישנם מספר סוגי איטום בהזרקה, הנבדלים זה מזה בסוג החומר האוטם ובשיטת ההזרקה. סוגי האיטום הנפוצים ביותר הם:

  • איטום בהזרקת פולימרים: זהו סוג האיטום הנפוץ ביותר. החומר האוטם הוא פולימרים נוזליים, כגון אפוקסי, פוליאוריטן או סיליקון. הפולימרים מתקשים לאחר ההזרקה וממלאים את הסדקים והחללים בצורה אטומה.
  • איטום בהזרקת סיבי זכוכית: זהו סוג איטום המשמש בעיקר להזרקה לסדקים גדולים. החומר האוטם הוא סיבי זכוכית, המוזרקים אל תוך הסדק יחד עם חומר מקשר. הסיבי זכוכית מתקשים לאחר ההזרקה ומונעים מהסדק להיפתח שוב.
  • איטום בהזרקת ג'ל: זהו סוג איטום המשמש בעיקר להזרקה למקומות שקשה להגיע אליהם, כגון מאחורי קירות גבס או חלונות. החומר האוטם הוא ג'ל, המוזרק אל תוך המקום באמצעות צינור דק. הג'ל ממלא את החלל בצורה אטומה ומונעים מהמים לחדור פנימה.
הזרקות איטום

היכן משתמשים באיטום בהזרקה?

איטום בהזרקה משמש לאיטום מבנים מפני חדירת מים במגוון מקומות, כגון:

  • מרתפים
  • חניונים תת-קרקעיים
  • בריכות שחייה
  • מאגרי מים
  • מבנים תעשייתיים
  • מבנים ציבוריים
  • מבנים פרטיים

שאלות נוספות בנושא איטום בהזרקה:

חומרי איטום בהזרקה נפוצים בדרך כלל כוללים: שרפי אפוקסי, שרפי פוליאוריטן, שרפים אקריליים ודייסים צמנטיים.

איטום הזרקה יכול לסייע במניעת נזק למבני בטון על ידי מניעת חדירת מים, חיזוק המבנה והגברת עמידותו. זה גם יכול לחסוך זמן וכסף בהשוואה לשיטות תיקון מסורתיות.

ניתן להשתמש באיטום בהזרקה על מגוון מבני בטון, כולל גשרים, מנהרות, חניונים, סכרים ומבנים.

כן, ניתן לבצע איטום בהזרקה בתנאים רטובים באמצעות חומרי הזרקה בניסוח מיוחד.

איטום הזרקה יכול לספק פתרון עמיד וארוך טווח לבעיות סדקים בבטון, אך יעילות הפתרון עשויה להיות תלויה בגורמים שונים כגון חומרת הסדק, חומר ההזרקה הנבחר והסביבה בה נמצא המבנה וממוקם בה.

איטום בהזרקה צריך להיעשות בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע עם הציוד, ההכשרה והמומחיות המתאימים. אמנם קיימות ערכות איטום הזרקת עשה זאת בעצמך, אך שימוש לא נכון בחומרים עלול לגרום לנזק נוסף למבנה.

משך הזמן הנדרש לאיטום בהזרקה תלוי בגודל הפרויקט ומורכבותו. עבודות קטנות עשויות להסתיים תוך מספר שעות, בעוד שפרויקטים גדולים יותר עשויים להימשך מספר ימים.

מעוניינים באיטום בהזרקה איכותי ויעיל? הגעתם למקום הנכון!
חברת אדלר ובנו נהנית מעשרות שנות ניסיון בתחום האיטום, והיא מספקת את הפתרונות הטובים ביותר.
חייגו אלינו

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6824478
דילוג לתוכן