ממליצים עלינו:

איטום מרתפים ומבנים תת קרקעיים

חברת אדלר ובנו, היא חברה ותיקה בתחום האיטום, העוברת כבר שלושה דורות מסב, לאב ובן. החברה שמה לה למטרה להעניק שירות מסור, מקצועי ומהימן לכל לקוחותיה, באמצעות מתן פתרונות איטום מגוונים: זיפות גגות, איתור וטיפול בנזילות, איטום גגות, איטום מרתפים, סיוד גגות, שיפור מערכת הניקוז ועוד.

עם חברת אדלר ובנו תוכלו ליהנות ממבחר יתרונות:

  • שירות בהתאמה אישית
  • צוות ותיק ומנוסה מאז 1964
  • איטום מרתפים היקפי
  • איטום קירות פנימיים וחיצוניים

גרים בבית פרטי? יש לכם רטיבות בקירות המרתף? איטום המרתף נמצא במרחק טלפון אחד!

מדוע מבצעים איטום למרתפים?

מרתפים בנויים בתחתית מבנה הבית וקרוב לאדמה. לכן אין זרימה של אוויר, אפילו כאשר פותחים חלון. בנוסף האוויר שזורם מתחת לאדמה הוא אוויר לח, המרוכז בגזים המגיעים מן האדמה ועשויים להיות מזיקים לנשימה.

חוסר האוורור והלחות גורמים ליצירת עובש ופטריות המזיקות לבריאותכם, ולבריאות בעלי החיים שלכם, ומעבר לכך עשויות לגרום למראה קירות מפורר ולא אסתטי, ולריח לוואי של טחב.

איטום מרתפים

כיצד מבצעים איטום מרתפים?

איטום מרתף מקצועי יכול למנוע חדירת מים ולשמור על ערך הנכס לאורך זמן. בשביל לבחור את שיטת האיטום המתאימה, כדאי להתייעץ עם המומחים של אדלר ובנו. לאחר מכן ניתן להשוות בין שיטות האיטום ולמצוא את זו שהכי משתלמת גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך המטרה של איטום היא להגן מנזקי רטיבות והצפה. בנוסף, זהו תהליך השומר על יסוד הבית ועל המרתף עצמו ומספק סביבת מגורים בריאה ובטוחה יותר.

שלבים מקדימים לעבודת איטום המרתף

טרם העבודה, נבדוק מה מצב הקירות, מה סוג האדמה עליה מורכבים אריחי המרתף ויסודות הבית, מה סוג החיפוי על הרצפה, מה סוג הקיר וכיוצא בזה.

תהליך איטום המרתף

איטום המרתף, אותו יש לבצע אחת לכמה שנים, כולל איטום יסודי של הקירות, התקרה ורצפת המרתף על מנת להבטיח מרתף בטוח, נעים לשהייה ונעים למראה.

תהליך האיטום מתחיל בייבוש הקירות, שכן האיטום לא שווה כלום אם חומרי האיטום יספגו בלחות הקיימת, ויהיה צורך באיטום חוזר זמן קצר לאחר מכן. לכן כדאי לעשות זאת לפני הגעת החורף, ועמו הגשמים. לאחר שהקירות או התקרות התייבשו, מקלפים את הסיד המתקלף, מסיידים מחדש ומורחים חומרי איטום ייעודיים.

מהם השלבים באיטום מרתפים?

שלב ראשון בדיקה כללית 

השלב הראשון של איטום המרתף הוא בדיקה לאיתור סדקים או אזורים מדאיגים בקירות המרתף וברצפה. אלה יכולים להיות סימנים לבעיות יסוד או נקודות כניסה פוטנציאליות למים. תהליך איטום המרתף מתחיל בטיפול בבעיות אלו כדי להבטיח גישה מקיפה להגנה מפני רטיבות. 

שלב שני איטום מרתפים מבפנים 

איטום מרתף מבפנים הוא לעתים קרובות השלב הבא, במיוחד עבור בתים קיימים שבהם הגישה החיצונית עשויה להיות מאתגרת. תהליך זה כולל מריחת תרכובת איטום על הקירות והרצפה של המרתף.  

שלב שלישי בחירת חומר איטום מרתפים 

חומר האיטום במרתף יכול להיות נוזל שצובע או מגולגל על המשטח, או שהוא עשוי להיות יריעת פלסטיק או גומי המודבקת לקירות ולרצפה. ללא קשר לסוג, תפקידו העיקרי של חומר האיטום במרתף הוא ליצור מחסום שמים לא יכולים לחדור אליו. 

שלב רביעי גימורים ובדיקות 

חיוני ליישם את חומר האיטום במרתף באופן שווה וללא רווחים. יש לתת תשומת לב מיוחדת לאזורים סביב חלונות, צינורות או כל נקודה אחרת שבה החלק החיצוני של הבית עשוי להתחבר למרתף. אלו הם אזורים נפוצים אליהם יכולים להיכנס מים, והם חייבים להיות אטומים נאותים כדי להבטיח את יעילות תהליך האיטום במרתף. 

כיצד מבצעים תחזוקה של מרתפים?

איטום מרתף דורש תחזוקה לאורך זמן. בעל הבית צריך לבדוק באופן קבוע את המרתף עבור כל סימני לחות או סדקים חדשים בבסיס. אם נמצאו כאלה, יש לטפל בהם מיידית כדי לשמור על המרתף יבש ועל הבסיס של הבית מאובטח. במידה ולא בטוחים כיצד לבצע את פעולות התחזוקה, צריך להתייעץ עם חברת איטום.

מה היתרונות של איטום מרתפים?

במהותו, איטום מרתף הוא תהליך מקיף הכולל בדיקת בעיות במרתף, איטום מבפנים או מבחוץ באמצעות חומרים מתאימים, התקנת מערכת ניקוז מרתף ותחזוקת המרתף האטום. הקפדה על ביצוע שלבים אלה יכולה לגרום למרתף יבש ובריא התורם לרווחה הכללית של הבית.

שאלות נפוצות בנושא איטום מרתפים

כאשר נוצרת נזילה, איטום המרתף חשוב בעיקר למניעת נזקי מים עתידיים ומשמעותיים יותר שיכולים להתפתח, צמיחתו של עובש ושיפור איכות האוויר.

הסימנים האומרים שיש צורך לאטום את המרתף כוללים ריחות לחים ולא נעים של טחב או מרתף מעופש, כתמי מים והצטברות מים על הקירות או הרצפות, צמיחת עובש או טחב, קילוף צבע או טפט וסדקים או קילופים גלויים על הקירות.

הסיבות השכיחות לנזילות במרתים כוללות בעיק סדקים בצנרת או בתשתיתיות הבית, ניקוז לקוי בגג, מרזבים סתומים או פגומים.

אפשר לבצע איטום מרתף לבד, אך מומלץ להזמין איש מקצוע על מנת לוודא שהעבודה מתבצעת בצורה נכונה ולמנוע טעויות יקרות ערך או ליקויים שיכולים לעלות ביוקר.

עבודת איטום מרתף יכולה להחזיק מעמד שנים רבות אם היא נעשית בצורה נכונה ומתוחזקת באופן קבוע. עם זאת, אורך החיים של האיטום יכול להיות תלוי בגורמים כמו האקלים, תנאי הקרקע ואיכות החומרים בהם נעשה שימוש.

יש לכם רטיבות במרתף? התקשרו עוד היום לטיפול נכון ואיטום מקצועי למרתף שלכם!

כל הסיבות לאטום את המרתף עם אדלר ובנו

אדלר ובנו בע"מ היא חברה מובילה בתחום איטום מרתפים במרכז. עם מוניטין רב שנים של מצוינות, אדלר ובנו מביאים שילוב של ניסיון, חדשנות ותשומת לב לפרטים. אנשי המקצוע המיומנים בחברה מיומנים בזיהוי בעיות פוטנציאליות במרתף ויכולים לטפל בהם בדיוק, מהר ובמחיר משתלם.

איטום מרתפים
צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6824478
דילוג לתוכן