ממליצים עלינו:

מילון מונחים

סיוד

סיד הינו חומר לבן השייך למשפחת חומרי המליטה. חומרים ממשפחה זו משמשים אותנו למגוון רחב של פעולות בנייה ושיפוץ. הסיד עצמו משמש בעיקר לשם הקניית צבע לבן ומראה חלק למבנים גמורים כגון קירות פנימיים וחיצוניים של הבית, גגות ועוד. סיוד הינה פעולת יישום הסיד על מבנים שונים, והיא לרוב מהווה את השלב האחרון בבנייה גסה או שלב לפני אחרון בבנייה עדינה ועיצוב, כאשר בבתים רבים לאחר הסיוד נראה גם צביעה של הקירות.

סיוד גגות הינה פעולה פשוטה המתבצעת בסיום איטום הגג, אשר מאפשרת להתמודד עם הנטייה של גגות לצבור חום בשל החשיפה הממושכת והישירה לשמש. סיוד גגות נועד בכדי להעניק לגג צבע לבן, אשר אוגר פחות חום ומוריד בצורה משמעותית את חום הגג, ובכך מאפשר שמירה על טמפרטורה נוחה יותר בתוך הבית וכן מונע הרס מהיר יותר של האיטום של הגג.

זפת הינו אחד מהחומרים הנפוצים ביותר לשימוש בכל הנוגע לאיטום מבנים שונים. בין המבנים השונים שניתן לאטום באמצעות זפת ניתן למצוא גם גגות, כאשר עד היום זיפות גגות מהווה את הדרך הקלה והנפוצה ביותר לאיטומם. באמצעות זיפות גגות ניתן לקבל איטום מהיר ויעיל ביותר של הגג, כאשר הזפת מאפשרת איטום גם של אזורים קטנים ובעיתיים כגון סביב צינורות ניקוז, סביב פתחי אוורור ועוד, ולכן היא נוחה לעבודה. חשוב לדעת שמשום ורוב סוגי הזפת בהם עושים שימוש הינם בצבע שחור, חשוב לסייד את הגג בסיום עבודת הזיפות בכדי למנוע ספיגת חום על ידו.

יריעות ביטומניות הינן פלטות של חומר ביטומן אשר משמשות כיום לאיטום איכותי ועמיד יותר של גגות מזה המתאפשר באמצעות זפת. את היריעות מתקינים על תשתית שיש להכין מראש, כאשר החיבור בין היריעה לבין התשתית מתבצע באמצעות חימום. יריעות אלו מאפשרות איטום יעיל ואיכותי של גגות, וכן הן אינן דורשות סיוד בסיום העבודה היות והן אינן נוטות לספוג חום. למרות יתרונותיהן הרבים, יריעות ביטומניות אינן מתאימות להתקנה בכל גג, ולכן עדיין לא החליפו לחלוטין את השימוש בזפת.

איטום גגות

איטום גגות הינה פעולה אשר יש לבצע על כל גג בכדי לשמור על תקינותו ועל תקינות הבית. הגג הינו אחד האזורים החשובים ביותר במבנה אשר מגנים עליו מפני נזקי מזג אוויר, ובייחוד מפני גשמים ושינויי טמפרטורה. בכדי שהגג יגן על הבית בצורה יעילה וימנע שינויי טמפרטורה קיצוניים ונזילות, יש לוודא כי הוא אטום לחלוטין, ולכן בסיום הבנייה יש לבצע איטום גגות באמצעים שונים. האמצעים הנפוצים ביותר כיום הינם איטום גגות באמצעות זפת, אשר הינה שיטה מהירה לביצוע, זולה ויעילה, או איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות, אשר הינה שיטה יקרה ומורכבת יותר לביצוע, אולם גם כזאת אשר מעניקה איטום טוב ועמיד יותר לאורך זמן.

זפת לבן

מדובר במונח שגוי שנתבע בשל שימוש בחומרים חליפיים לזפת השחורה, אשר הינם מראש בצבע לבן ולכן מאפשרים לנו לאטום את הגג ללא פעולת הסיוד. חומרים אלו הינם בדרך כלל חומרים אקריליים או פולימריים בצבע לבן, אשר חלקם נועדו בכדי להחליף את הזפת בפעולת האיטום וחלקם נועדו בכדי להחליף את הסיד בפעולת סיוד הגג וצביעתו בלבן.

חומרים פוליאוריטנים

חומרים אלו הינם הדור האחרון בכל הנוגע לחומרי איטום, והם בעלי העמידות והיעילות של חומרים ביטומניים וכן הגמישות של זפת. חומרים אלו מאפשרים איטום של גגות או אזורים בגג אשר אינם ניתנים לאיטום באמצעות יריעות ביטומניות בשל צורתם אשר אינה מתאימה ליריעה ולצורת ההתקנה שלה.

איטום חיובי

איטום חיובי היא שיטת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר והיא נקראת כך כיוון שאוטמים משטח מסוים מהצד שחשוף למים. כך למעשה המגע של המים לא מזיק לבטון או למשטח כיוון שחומר האיטום מפריד ביניהן בין אם הוא נוזלי ובין אם מדובר על יריעה מוצקה, כמו למשל יריעה ביטומנית. בשיטה זה אוטמים גגות כאשר השיטות הנפוצות ביותר הן היריעות הביטומניות וזיפות הגגות, וכמובן גם קירות ואזורים אחרים. איטום חיובי הוא חלק עיקרי מעולם האיטום כאשר הוא נתפש כיעיל יותר ולמעשה גם פשוט יותר ליישום, מאשר מקבילו האיטום השלילי שמהווה לרוב שימוש בתיקונים.

איטום שלילי

איטום שלילי מיושם בצד ההפוך מאיטום חיובי ואפשר להבין זאת לפי חוקי הלוגיקה, כאשר יש צורך לאטום את המשטח מהצד השני, זה שלכאורה נשאר יבש. האיטום בשיטה זו הוא לרוב אילוץ כאשר יש צורך לתקן מאגר מים כלשהו כמו למשל מיכל מים גדול, בריכת שחייה וכולה. כמו כן, אין אפשרות לאטום בשיטת האיטום החיובי את כל המקומות, כאשר לא תמיד האזור שממנו מגיעים המים בכלל נגיש. דוגמאות טובות לכך הן למשל מקלט, מרתף וכולה. בשיטה זו מורחים או מזריקים חומרי איטום מהצד היבש וכך ברגע שהמים מנסים לחדור מהצד השני, הם נתקלים במחסום שמונע מהם לעבור.

יריעות PVC

יריעות PVC הן יריעות איטום שעשויות מהחומר המוכר שמשמש גם ליצירת מוצרי פלסטיק עמידים במיוחד ואפילו מחסנים. החומר הזה יעיל עד כדי כך שהוא יכול להחזיק מעמד לאורך שנים רבות וכך כמעט משתווה ביעילותו ליריעות ביטומניות שהן מוכרות יותר. ה-PVC הוא חומר גמיש במיוחד והוא משמש לאיטום גגות, ביניהם גם גגות קלים, איטום בריכות שחייה, איטום אדניות ועוד. הוא עמיד בצורה יוצאת מן הכלל לקרינת השמש, לחדירת שורשים וכן גם למגע של כימיקלים. היריעות מהוות פתרון נהדר בעיקר לגגות קלים בגלל שהמשקל הסגולי שלהן נמוך יחסית ואין צורך להלחים אותן.

חומרי איטום אקריליים

החומרים שמשתייכים לעולם האיטום מורכבים מכמה משפחות כאשר אחת מהמפורסמות ביותר היא המשפחה האקרילית. משפחת החומרים האקרילית איכותית במיוחד ומשתמשים בהם לאיטום גגות, קירות ועוד. איטום אקרילי מתבסס על שימוש בתכשירים מבוססים פולימרים אקריליים בשמות מסחריים שונים יהיו אולי יותר מוכרים לבעלי המקצוע כמו למשל פוליגג, מסטיגג, מולטיגג, מסטרגג וכולה. חומרי איטום אלו ניתנים ליישום גם בהתזה וגם במריחה ומכאן אפשר להסיק כי השימוש בהם פשוט למדי. הם מתאימים בעיקר לגג בטון חשוף והן עמידים פחות, כמו כן אינם עמידים להצפות.

חומרי איטום פולימריים

חומרי איטום פולימריים הם עוד אחת ממשפחת חומרי האיטום המוכרים כאשר איטום זה, בדומה לאיטום בחומרי איטום אקריליים יכול להיות מיושם גם בהתזה וגם במריחה. האיטום נפוץ מאוד בכל העולם ומיושם כבר שנים רבות, זאת למרותש הגיעו חומרים חדשים יותר אפילו לאיטום גגות. הסיבה לכך היא שהחומרים האלו עוברים אבולוציה מורכבת ומתפתחים בדרך שלהם וכיום הם עמידים במיוחד. כמו כן לשיטות איטום אחרות יש מגבלות רציניות, כמו למשל גגות עם קורות או מעקות או שעשויים מצורות גיאומטריות סבוכות, דבר שמוביל לשימוש בחומרי איטום פולימריים גמישים יותר.

בטקל

בקטל הוא למעשה תערובת של חול, מלט וחומר מקציף יחד עם מעכב התקשות. חומר הבטקל הוא אחד מחומרי האיטום הטובים והגמישים ביותר שקל מאוד ליישם. התוצר של התערובת הוא למעשה מרקם מוקצף וקל משקל, שמורכב משישים אחוזים של בועות אוויר בהערכה. הבטקל משמש בעיקר לצרכי יציקות לשיפועים בגגות כדי לבודד באופן תרמי.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6824478
דילוג לתוכן