ממליצים עלינו:

סיוד גג בית משותף

בבתים משותפים שכיח למצוא גגות חשופים שאינם כוללים ריצוף. גגות שכאלו נאטמים על ידי חומרי איטום ייעודיים (זפת, יריעות ביטומניות וכו') ועל מנת להשלים את המלאכה יש לסיידם, ובמילים אחרות, להלבין אותם באמצעות חומרים מיוחדים. סיוד גג בית משותף הינו תהליך שחשוב לבצע אחת לכמה שנים וישנן כמה דרכים לביצועו. להלן עיקרי התהליך:

מטרות הסיוד

סיוד גג בית משותף הינו הכרחי משתי סיבות:

  • הגנה על שכבת האיטום – בין אם מדובר בזפת, יריעות ביטומניות או שאר החומרים המשמשים לאיטום הגג, הקרינה הישירה של אור השמש הישראלית לבטח פוגעת בתכונות האיטום, עד לקריסה מלאה של השכבה והופעת רטיבות ונזקים משניים. פעולת הסיוד מהווה שכבה נוספות שצמודה לשכבת האיטום ומגנה עליה.
  • יכולות בידוד – החומרים המשמשים לסיוד ידועים בתכונות הבידוד התרמי שלהם. לא רק צבעם הלבן, אלא גם יכולתם להחזיר את קרינת השמש הפוגעת בהם בחזרה לאטמוספירה עוזרת רבות במניעת התחממות הגג, תוך שיפור משמעותי בהוצאות החשמל של החדרים הצמודים לתקרה.


חשוב לציין כי תהליך הסיוד מתבצע על כל שטח פני הגג, לרבות מעל איטומים שיושמו מסביבו ועל צינורות, על מנת למנוע את סדיקת שכבת האיטום.

אילו חומרים משמשים לסיוד גגות של בתים משותפים?

בעבר השתמשו אך ורק בסיד לטובת סיוד גג בית משותף ומכאן הכינוי לפעולה זו. אלא שהמציאות הראתה כי חומר זה אינו נועד להחזיק מעמד לאורך זמן, הוא נשטף במהירות על ידי מי הגשמים, מחייב חידוש מדי שנה וכמובן שהמשתמע מכך הוא הוצאות כלכליות בלתי מבוטלות. תופעות לא רצויות אלו הביאו לפיתוח מואץ של חומרים יציבים יותר שמחזיקים מעמד לאורך זמן ואף מציגים יכולות בידוד והגנה משופרות. אמנם הסיד עדיין נחשב לחומר שנמרח היטב על גבי זפת, אך מכיוון שמקובל כיום לבצע את איטום הגגות באמצעות יריעות ביטומניות, העדיפות היא לבחור בחומרי הלבנה ובידוד אקריליים. חומרים אלו קלים ליישום, נמרחים בקלות ומהווים שכבת הגנה שמתבלה בקצב איטי ביותר, כך שיש לחדשה רק אחת למספר שנים, כאשר היא מיושמת בצורה הנכונה ומותג החומרים הינו מוכר ואיכותי.

כיצד מבצעים את הסיוד בפועל?

השלב הראשון טרם ביצוע פעולת הסיוד הוא כמובן הכנת המשטח לקליטת חומר ההלבנה בצורה הטובה ביותר. על אנשי המקצוע לוודא כי המשטח נקי מאבק ומלכלוכים גסים, כאשר בהחלט ניתן לשטוף את הגג ולנקותו ביסודיות ולהמתין לייבושו המלא טרם יישום שכבת ההלבנה. לאחר מכן מורחים שכבת דבק על גבי שכבת האיטום ומעליה מיושמת שכבת הבידוד המלבינה. פעולה מקצועית ושימוש בכמויות "נדיבות" של דבקים וחומרי הלבנה יבטיחו את יכולות עמידות שכבת ההלבנה לאורך זמן.

אדלר ובנו יבצעו עבורכם סיוד גג בית משותף שיענה על כל הציפיות. כבר יותר מ-50 שנה שחברתנו מעניקה שירותי סיוד גגות לאינספור מוסדות ולקוחות פרטיים, ואיכות העבודה מדברת בעד עצמה. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 073-7751400 לקבלת הצעת מחיר משתלמת. מצפים לשיחתכם!

צרו קשר