ממליצים עלינו:

איטום וזיפות - שאלות ותשובות

מדוע יש צורך בזיפות גגות?

איטום הגג הוא אחד הדברים החשובים ביותר שחייבים לקרות בכל מבנה. איטום הגג על ידי חומרי איטום מתאימים נותן שהות נעימה ובטוחה כך שמים לא יכולים לחדור אל הגג, להרוס אותו ולפגוע באיכות החיים של השוהים. רטיבות בגג יכולה לקרות מגשם ומנזילות. ניתן לאטום את הגג במגוון שיטות כאשר זיפות גגות היא אחת השיטות הקלאסיות שעדיין ניתן לראות בצורה רחבה בגגות רבים. זיפות הגג יוצר שכבת זפת בלתי חדירה למים כך שכל המים שיהיו בגג ינותבו אל עבר פתחי הניקוז, המרזבים, ולא יגרמו לנזקי רטיבות שתיקון שלהם יעלה כסף רב.

כיצד מתבצע תהליך הזיפות?

זיפות גגות מתחיל בחבית גדולה של זפת. הזפת אמורה להיות קשה בחבית ולמעשה די מוצקה ובעל המקצוע שהגיע לזפת מחמם אותה באמצעות מבער מתאים. החימום באמצעות מבער נעשה על שטח הגג ולאחר מכן את הזפת הנוזלית הוא ימרח על כל שכבת הגג בצורה אחידה ומדויקת. מריחת השכבה נעשית בצורה מקצועית עם ציוד מתאים וניתן לבצע אותה באופן עצמאי רק עם ידע, ניסיון וכלים מתאימים.

האם יש אפשרות למרוח שתי שכבות של זפת?

מריחת שכבת זפת בדרך כלל מספיקה אך מי שרוצה איטום איכותי יותר לאורך זמן רב יותר יכול לבצע לבקש זיפות דו שכבתי כך שתימרח שכבה נוספת של זפת. בדרך כלל על כל מטר רבוע מזפתים קילוגרם וחצי של זפת כאשר במריחה של שתי שכבות נמרחים שניים וחצי קילוגרמים עבור כל מטר רבוע. הזיפות הזה יהיה לאורך זמן רב יותר כאשר בכל מקרה הזפת מחזיקה מעמד שנים רבות לאחר מכן.

האם יש צורך בהכנה מוקדמת לקראת זיפות הגג?

חשוב מאוד לבצע ניקיון יסודי של הגג לפני זיפות גגות. זיפות גגות לא יכול להתבצע על לכלוך כיוון שהלכלוך יכול לפגוע בשכבת הזפת שנמרחת ולגרוע מהאיטום שלה. הניקיון חייב להיות יסודי כולל טאטוא נרחב ושטיפה וכמובן לחכות לייבוש של רצפת הגג לפני הזיפות. לא רק זיפות גגות אלא כל סוג של איטום חייב להתבצע על משטח יבש ורק כי רק כך חומרי האיטום ייתפסו במשטח. בנוסף, חשוב למלא סדקים במידה ויש כיוון שהם פוגעים באיטום.

האם בודקים את האיטום לאחר מכן?

אחרי תהליך זיפות הגגות נגמר יש צורך לבדוק את האיטום. יש צורך לחכות כארבעים ושמונה שעות עד שהזפת תתייבש ולאחר מכן יש להציף את הגג. רק אחרי הצפה של הגג אפשר לדעת בוודאות האם האיטום הושלם בצורה מוצלחת או לא.

מהו סיוד גגות וכיצד הוא קשור לזיפות גגות?

לאחר זיפות גגות אנשים רבים מבצעים סיוד גגות. סיוד הגג הוא תהליך בו מורחים שכבת סיד על תקרת הגג אם כי בימינו אפשר למרוח כל חומר לבן אחר והשם נשאר רק בגלל שהחומר הנפוץ בעבר היה סיד. הזפת השחורה קולטת חום רב במהלך הקיץ וכך היא יכולה להתחמם והאיטום ייפגע, לכן נמרחת שכבה לבנה שתצמצם את קליטת החום על ידי הגג וכך שכבת הזפת תישאר קרה ומוצקה.

איך מתבצע תהליך איתור נזילות?

איתור נזילות הינו עניין לא פשוט. בדר"כ כלל המיקום שממנו יש נזילה בדירה אינו מצביע על מיקום הנזילה. ייתכן מצב שבו הנזילה תופיע במקום אחד והחור יהיה במקום אחר לגמרי.כיום, חברות איטום גגות רבות משתמשות בציוד מתוחכם כגון מצלמה תרמית – תהליך זה נקרא בדיקה תרמוגרפית.לסיכום את איתור הנזילות איטום גגות וזיפות גגות מומלץ להשאיר לבעלי המקצוע.

כיצד אפשר לדעת כי חביות הזפת תקניות ואיכותיות?

ניתן להבחין בבירור כי אריזת המתכת של החבית חדשה ולא חוממה בעבר. בנוסף, על גבי הזפת עצמו מוטבעת תווית ורשום עליה שם היצרן והמספר 75/25

כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת איטום לגג?

בדיקת איטום גגות מומלצת כשנכנסים לבניין חדש. חשוב מאוד לבצע בדיקה כל קיץ לפני תקופת הגשמים. בכל מקרה מומלץ לבצע זיפות כל 5 שנים ועל ידי בעל מקצוע שמומחה לאיטום גגות.

לאחר זיפות הגג כיצד ניתן לדעת אם הזיפות בוצע בזפת תיקני 75/25 כפי שהובטח?

כשהסיד יתייבש לאחר הזיפות חייבת להתקבל שכבה לבנה בעלת מרקם אחיד. ואם מתקבלת שכבה סדוקה בדמוי "אדמת חרסית יבשה" וסיד סדוק מכסה את כל שטח הגג, מדובר בזפת מסוג נחות וזול מסוג 60/70 המכונה "זפת רך, לא תקני".

מה החיוניות של רשת אינטגרלס או פיברגלס בין שכבות הזפת ואיך אפשר להבחין בהימצאותם בין שכבות הזפת לאחר סיום העבודה?

רשת הפיברגלס או האינטרגלס חשובה וחיונית שכן היא מהווה שלד לבניית שכבות האיטום שכן בלעדיה הזפת נסדק ומתבקע לאחר זמן קצר ומכאן הגג כבר לא אטום, וכן ניתן להבחין לאחר התייבשות השכבות בהשתקפות פסי יריעות הפיברגלאס לאורך החפיפה שבין היריעות.

צרו קשר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6824478
דילוג לתוכן