זיפות

ביצוע נכון של עבודות איטום מחייב זיהוי של מקור הבעיה, השוואה בין פתרונות רלוונטיים, התייחסות לאופי של הנכס, בדיקת מחירים, קבלת המלצות וכמובן התייעצות עם בעלי מקצוע והגדרת תקציב. אז איך מרכזים את כל הטיפים האלה בפרויקט איטום מסודר? הנה התשובות המלאות

עבודות איטום יכולות לעשות את ההבדל בין נכס מוגן ויבש לבין פגיעה משמעותית באיכות החיים. בגלל שאיטום מונע גם את הנזקים של נזילות וגם את הנזקים המצטברים של בעיות עיבוי או חדירת מי גשמים, צריך לבצע אותו כמה שיותר מוקדם. עם זאת, לא כל מי שמבין את החשיבות של עבודות כאלה גם יודע כיצד ליישם אותן. כאן בדיוק נכנסים לתמונה הטיפים הבאים:

1. זהו את המקור של הבעיה

הדבר החשוב ביותר הוא לזהות את המקור של הבעיה. אם לא מזהים את הסיבה לכך שיש בעיות איטום, התוצאה עלולה להיות ירידה לטמיון של השקעת זמן, כסף ואנרגיות. אז במקום לסבול מעוגמת נפש כזו, פשוט מזהים בשלב מוקדם את המקור של הבעיה ואת מה שגרם לה.

2. השוו רק בין פתרונות איטום רלוונטיים

מומלץ להשוות רק בין שיטות רלוונטיות של עבודות איטום. על קצה המזלג, אפשר להזכיר את ההבדל בין פתרונות איטום שמבוססים על יריעות ביטומניות לבין שימוש בחומרים משחתיים. בנוסף, יש הבדל בין האופן שבו אוטמים את הגג לבין הדרך שבה צריך לאטום קירות חיצוניים או פנימיים. אז כל עוד משווים רק בין פתרונות איטום רלוונטיים, מגדילים את הסיכוי לכך שהפתרון יחזיק מעמד.

3. התייחסו אל האופי של הנכס ואל איך שמשתמשים בו

כדאי להתאים כל סוג של פתרון איטום אל האופי של הנכס ואל האופן שבו משתמשים בו. אם למשל מדובר על בית פרטי, יכול להיות שאיטום בסיסי של הגג יספיק. אבל בדירות בבנייני מגורים משותפים, כדאי להשקיע באיטום של הקירות החיצוניים והקירות שמחברים בין הדירות. כמו כן, יש פתרונות איטום אחרים למחסנים ופתרונות איטום גם למפעלים ובתי עסק.

4. בדקו מה המחירים המקובלים בענף

החדשות הטובות הן שניתן לחסוך בהוצאות על עבודות איטום, בלי להתפשר על התוצאה הסופית. כדי להשיג מטרה כזו, בודקים קודם כל מה המחירים המקובלים בענף. אחרי שמשווים בין המחירים המקובלים בענף, יודעים טוב יותר באיזה שירות עדיף להשקיע ועל איזה שיטת איטום רצוי לוותר. את המידע על המחירים המקובלים בענף אפשר לקבל דרך אתרי האינטרנט, הרשתות החברתיות או התייעצות עם בעלי מקצוע.

5. קבלו המלצות

כדאי לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה שכבר ביצעו עבודות איטום והיו מרוצים מהתוצאות. כך לומדים מתוך הניסיון של אנשים אחרים, בלי לשלם על זה ובלי להתחייב להזמין את השירות מחברה שעדיין לא מכירים באופן אישי. אם לא מוצאים המלצות כאלה, אפשר גם פה להרחיב את החיפוש בעזרת אתרי אינטרנט או פורומים מקצועיים.

6. התייעצו עם בעלי מקצוע

התייעצות עם בעלי מקצוע עושה את ההבדל בין עבודות איטום יעילות לבין עבודות איטום שלא מחזיקות מעמד. נכון שהתייעצות עם בעלי מקצוע עולה כסף, אבל היא עוזרת להתמקד רק בפתרונות שיכולים להיות הכי אפקטיביים עבור העסק.

7. הגדירו את התקציב

הגדרה של מסגרת התקציב עוזרת להבין מתי צריך לבצע רק את האיטום ומתי יש צורך בעבודות תיקון נוספות. כמו כן, הגדרת התקציב היא כלי יעיל להשוות בין שיטות איטום גגות ולסינון החוצה של כל הפתרונות שאינם רלוונטיים.