איטום גגות בטון

איטום גגות בטון היא משימה חשובה עבור מבני בטון, כדי לשמור על תקינות הגג ולשמרו. גגות רבים ברחבי העולם נבני באמצעות בטון יצוק; מבנים אלה מחוזקים, בדרך כלל, בעזרת פלדה/ הם זולים אבל דורשים הרבה תחזוקה כדי למנוע דליפות. הבעיה עם איטום גגות בטון היא שהוא מורכב ממספר חומרים – כולל סידן פחמתי וחול.

למרבה הצער, סדקים בבטון מתמוססים באזורים גיאוגרפיים רבים, אשר יש בהם כמות גדולה של גשם. בחורף יש נזילות מים רבות, אשר מחלחלות לתוך הסדקים, ואלו גורמים להתרחבות החומר ולפגיעה בבטון. בדרך כלל, מבנה הבטון מורכב מארבעה קירות בטון יצוקות ומגג בטון יצוק. קירות המעקה הן פנימיות וחיצוניות, ומעל הגג צריך להיות איטום נגד חדירת נוזלים.

הכנת שטח לפני ביצוע האיטום

כיצד לתקן גגות שטוחים או גגות בטון עם "ציפוי הגג"? זהו באמת תהליך פשוט; אפילו מספיק פשוט לביצוע בשיטת "עשה זאת בעצמך". הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לשטוף את כל שטח הפנים של הגג. לאחר מכן יש להסיר את רוב הלכלוך מהגג, תוך כדי שנזהרים לא לפגוע באזורי הפנים – בשל חשש מדליפת גז לתוך הגג.
ניקוז נכון הוא גם גורם חשוב כאשר מתבצע איטום גגות בטון. יישום נכון של ההוראות מאפשר את חיזוק הבטון ואת איטום הגגותבצורה משמעותית

צרו קשר